INTENCJE MSZALNE
Niedziela PALMOWA23/03
Niedziela 24.03.2024 – NIEDZIELA PALMOWA Męki Pańskiej
7.00 – Za ++ rodziców Annę i Henryka Kapica, dziadków Martę i Tomasza Urbańczyk, Jadwigę i Ludwika Kapica, ++ z rodzin Kapica i Urbańczyk, oraz ++ sąsiadów i kolegów.
9.00 – Za + mamę Józefę Moroń we wspomnienie urodzinowe + ojca Roberta oraz ++ z rodziny i pokrewieństwa.
11.00 – Za Parafian.
15.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
16.00 – Za ++ Hannę Maciejczyk-Srzelecką, Kazimierę Czarnecką, Karinę Kocur oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie oraz nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszona za wst. Św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Wielki Poniedziałek 25.03.2024
Szkolne Rekolekcje
6.00 – 7.30 Okazja do Spowiedzi Św.
8.00 – nauka dla klas 1-4
9.00 – nauka dla klas 5-7
16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
18.00 – I – Do Bożej Op. przez wstaw. NMP KW z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o opiekę i zdrowie dla Haliny Paruzel z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o Boże bł. dla rodziny – msza ofiarowana od Siostry.
– II – Za + Stanisława Kapustka – msza ofiarowana od koleżanek i kolegów z Zakładu Pracy córki Edyty.
19.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
20.30 – Do NMP KW - Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Wielki Wtorek 26.03.2024
Szkolne Rekolekcje
6.00 - Okazja do Spowiedzi Św.
7.00 – I – Za dusze w czyśćcu cierpiące.
– II – Za ++ rodziców Zofię i Jan Kapica, 5 synów, 3 synowe, 3 córki, 4 zięciów, Konrada i Mateusza Durok, ++ z rodzin Kapica i Lasek.
8.00 – nauka dla klas 1-4
9.00 – nauka dla klas 5-7
10.00 – Spowiedź Św. dla dzieci.
17.00 – 20.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
20.30 – Do NMP KW - Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Wielka Środa 27.03.2024
Zakończenie Szkolnych Rekolekcji
6.00 - Okazja do Spowiedzi Św.
7.00 – I – Za dusze w czyśćcu cierpiące.
– II – Za ++ Martę i Augustyna Moroń, Teresę i Mieczysława Przewoźnik, Annę i Klemensa Koczy, ++ z rodzin Moroń i Niedźwiedź.
Po mszy – Modlitwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
8.00 – Msza św. w intencji dzieci, nauczycieli oraz rodziców Szkoły Podstawowej we Frydku
10.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św. dla młodzieży oraz Msza św. w intencji młodzieży i nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego w Gilowicach.
17.00 – 20.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
20.30 – Do NMP KW - Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Wielki Czwartek – 28.03.2024
18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej – będziemy dziękować za sakrament Eucharystii
i Kapłaństwa.
19.00 Adoracja przy Ciemnicy - ze śpiewem kanonów i Psalmów uwielbiać będziemy Zbawiciela
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Wielki Piątek – 29.03.2024
9.00 – Droga Krzyżowa.
15.00 – Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
18.00 – LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ
Po Liturgii Adoracja przy Bożym Grobie
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Wielka Sobota – 30.03.2024
15.00 – Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
20.00 – LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ – Msza św. w intencji Parafian.
PROCESJA REZUREKCYJNA
NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHSTANIA PAŃSKIEGO – 31.03.2024
7.00 – Do Bożej Op. przez wstaw. NMP KW z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o opiekę, zdrowie i Boże bł. dla Daniela Michalskiego.
9.00 – Do Bożej Op. przez wstaw. NMP KW z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie dla rodziny Kachel – msza ofiarowana od Wspólnoty Rodziców modlących się za swoje dzieci.
11.00 – Za Parafian.
15.30 – Nieszpory Świąteczne
16.00 – Do Bożej Op. przez wstaw. NMP KW i św. Jana Pawła II Wielkiego z prośbą o opiekę, uzdrowienie i Boże bł. dla Wiesława Wojciecha.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
V NIEDZIELA Wielkiego Postu - PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE16/03
Niedziela 17.03.2024 – V Niedziela Wielkiego Postu – PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
7.00 – Za Parafian.
9.00 – za ++ rodziców Marię i Edwarda Borys, Franciszka Kuszek, brata Mariana, chrzestnych Małgorzatę i Józefa Limańczyk.
11.00 – Do Bożej Op. przez wstaw. NMP KW z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o opiekę, zdrowie i Boże bł. dla Moniki Dziedzic z okazji 90 rocznicy urodzin oraz za + męża Franciszka.
15.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
16.00 – Za + męża Antoniego Janosz w 10 rocznicę śmierci, ++ rodziców Jana i Walerię Antecki, Marcina i Marię Janosz, szwagra Henryka, siostrę Joannę, chrześniaka Stanisława, ++ z rodzin Janosz, Antecki, Sojka, Lukasek i Wojtala.
17.00 – NAUKA STANOWA DLA MĘŻCZYZN
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie oraz nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszona za wst. Św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Poniedziałek 18.03.2024
6.00 – 7.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
7.00 - Za dusze w czyśćcu cierpiące.
16.00 – 18.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
18.00 – I – Do Bożej Op. przez wstaw. NMP KW z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o opiekę, zdrowie i Boże bł. dla dwóch rodzin Szuściel oraz dary Ducha Św. dla wnuczek.
– II – Za ++ Franciszkę i Franciszka Galoch.
– III – Za + Józefa Lazar we wspomnienie urodzinowe oraz + żonę Antoninę.
19.00 - NAUKA STANOWA DLA KOBIET
20.00 – 21.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie oraz nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszona za wst. Św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Wtorek 19.03.2024 – Uroczystość Sw. Józefa, Oblubieńca NMP
6.00 – 7.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
7.00 – I – Za dusze w czyśćcu cierpiące.
– II – int. wł.
16.00 – 18.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
18.00 – I – Za Parafian
– II – Za ++ rodziców Helenę i Edmunda Widuch, teściów Jadwigę i Szczepana Przewoźnik, męża Zbigniewa, dziadków, ++ z rodziny oraz sąsiadów.
– III – Za + Jerzego Lukasek – msza ofiarowana od rodziny Pastuszka.
19.00 – NAUKA STANOWA DLA MŁODZIEŻY
20.00 – 21.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie oraz nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszona za wst. Św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Środa 20.03.2024 – ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI
6.00 – 7.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
7.00 – I – Msza św. w intencji chorych parafian i seniorów, w czasie której będziemy udzielać sakramentu chorych.
– II – Do Bożej Op. przez wstaw. NMP KW z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o opiekę, zdrowie i Boże bł. dla członków Wspólnoty Żywego Różańca.
7.30 – Modlitwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
16.00 – 18.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
18.00 – I – Do Bożej Op. przez wstaw. NMP KW z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o opiekę, zdrowie i Boże bł. dla ks. Jacka Kotisza i jego wspólnot parafialnych.
– II – Do Bożej Op. przez wstaw. NMP KW z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o opiekę, zdrowie i Boże bł. dla Marceliny Patyna i jej rodziców.
– III – Za Parafian.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie oraz nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszona za wst. Św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Czwartek 21.03.2024
17.30 – Okazja do Spowiedzi Św.
18.00 – I – Do Bożej Op. przez wstaw. NMP KW i św. o. Pio intencji Grupy Modlitwy o. Pio.
– II – Za + męża Gerharda Nachlik we wspomnienie urodzinowe, ++ rodziców Różę i Teofila Nachlik, siostrę Irenę, braci Jerzego i Teofila, wnuka Mirosława, ++ Annę i Walentego Witoś oraz ++ z rodziny.
– III – Do Bożej Op. przez wstaw. NMP KW i św. Jana Pawła II Wielkiego z prośbą o opiekę, uzdrowienie i Boże bł. dla Wiesława Wojciecha.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie oraz nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszona za wst. Św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Piątek 22.03.2024
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego..
16.30 – Okazja do Spowiedzi Św.
17.00 – Msza Św. Szkolna – I – Za ++ Agnieszkę i Józefa Lazar, braci Ludwika, Emila i Walentego, siostrę Małgorzatę, Alfreda Figiel, Jerzego, Floriana Chowaniec, Antoninę Lazar, Jana Myszor, ++ z rodzin Lazar i Mandla.
– II – Za + Małgorzatę Wojtala we wspomnienie urodzinowe, ++ z pokrewieństwa Ligenza i Wojtala ++ sąsiadów i dusze w czyśćcu cierpiące.
18.00 – Droga Krzyżowa ulicami Gilowic: Lipową od strony ulicy Korfantego (rozpoczęcie) oraz ulicą Oliwną (zakończenie na cmentarzu).
19.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie oraz nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszona za wst. Św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Sobota 23.03.2024
8.00 - Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
17.00 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie oraz nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszona za wst. Św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
18.00 – I – Za + męża Józefa Watoła, Alojzego i Zofię Watoła, Augustyna Durok, 4 siostry, 2 szwagrów, dziadków z obu stron, Janusza Musioł, Zofię Salitra
– II – Za ++ rodziców Marię i Ernesta Chowaniec, ++ z rodziny, + Józefa Fornol, Romana Nycz, Franciszka i Rafała Gabryś oraz za ++ sąsiadów z Janygowca.
Niedziela 24.03.2024 – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej
7.00 – Za ++ rodziców Annę i Henryka Kapica, dziadków Martę i Tomasza Urbańczyk, Jadwigę i Ludwika Kapica, ++ z rodzin Kapica i Urbańczyk, oraz ++ sąsiadów i kolegów.
9.00 – Za + mamę Józefę Moroń we wspomnienie urodzinowe + ojca Roberta oraz ++ z rodziny i pokrewieństwa.
11.00 – Za Parafian.
15.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
16.00 – Za ++ Hannę Maciejczyk-Srzelecką, Kazimierę Czarnecką, Karinę Kocur oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie oraz nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszona za wst. Św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
IV NIEDZIELA Wielkiego Postu - LAETARE09/03
Niedziela 10.03.2024 – IV Niedziela Wielkiego Postu - Laetare
7.00 – Za + Józefę Moroń w 30 dniu po śmierci.
9.00 – Do Bożej Op. przez wstaw. NMP KW z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie dla Krystyny Komraus oraz o Boże bł. dla dzieci z rodzinami.
11.00 – Za Parafian.
15.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
16.00 – Za + Jerzego Lukasek – msza ofiarowana od Alicji i Andrzeja Stasiców.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Poniedziałek 11.03.2024
17.30 – Okazja do Spowiedzi Św.
18.00 – I – W intencji Chorągwi Rycerskiej św. Jana Pawła II Wielkiego oraz Brata Generała Krzysztofa Wąsowskiego i Kapelana Generalnego ks. Jarosława Glonka.
– II – Za + Józefa Brańczyk, 3 żony, 2 synów, zięcia, wnuka Szymona, ++ Łucję i Alojzego Siuta
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Wtorek 12.03.2024
6.30 – Okazja do Spowiedzi Św.
7.00 – I – Za dusze w czyśćcu cierpiące z ofiar ze skarbonki.
– II – Za + Danutę Dobry w pierwszą rocznicę śmierci.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Środa 13.03.2024
6.30 – Okazja do Spowiedzi Św.
7.00 – I – Za dusze w czyśćcu cierpiące.
– II – Za ++ rodziców Genowefę i Ludwika Maroszek, dziadków z obu stron, ++ z rodzin Maroszek i Sochacki oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.30 – Modlitwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Czwartek 14.03.2024
17.30 – Okazja do Spowiedzi Św.
18.00 – I – Za ++ Bronisławę i Józefa Siuta, Jana Siuta, ++ rodziców Rozalię i Jana, Annę i Emanuela Wyroba, Beatę Kuzia, Oskara Niedworoka oraz ++ z pokrewieństwa.
– II – Za + córkę Agnieszkę Wojtala, ++ rodziców z obu stron, zięcia Konrada, szwagierkę Jadwigę.
– III – Za + Helenę Stępień – msza ofiarowana od rodzin Pustelnik, Goj, Pastuszka, Kulig.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Piątek 15.03.2024
15.00 – W intencji Czcicieli Bożego Miłosierdzia oraz o dar Miłosierdzia dla parafii i całego świata.
16.30 – Okazja do Spowiedzi Św.
17.00 – Droga Krzyżowa.
18.00 – Msza Św. Szkolna – I – Za + Małgorzatę Ulczok w 6 rocznicę śmierci, ++ rodziców z obu stron, 3 bratowe, 3 braci z rodziny Ulczok, + Ludwika Nycz, Piotra i Pawła Malcher, Jana Gąsiorek, Martę i Franciszka Chowaniec, ++ z rodzin Ulczok i Siuta oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.
– II – Za ++ Emilię i Dawida Ulczok, Annę Sita, Krystynę Kulka, Jerzego Sojki, Franciszka i Mariana Mika, Annę Bałamucką, Zbigniewa Tauwa oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.
– III – Za + Jerzego Lukasek – msza ofiarowana od Kolegów z Wentylacji KWK „Piast”.
19.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Sobota 16.03.2024
16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
17.00 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie oraz nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszona za wst. Św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
18.00 – I – Za + męża Augustyna Mandla, jego rodziców i rodzeństwo.
– II – Za + męża Stanisława Limańczyk we wspomnienie urodzinowe – msza ofiarowana od żony i dzieci z rodzinami.
– III – Za + Renatę Janosz w 13 rocznicę śmierci, rodziców Marię i Gerharda Janosz, Małgorzatę i Kazimierza Hrycyna, Lidię i Andrzeja Świergot, ++ z pokrewieństwa Janosz, Adamus, Szkucik i Hrycyna.
Niedziela 17.03.2024 – V Niedziela Wielkiego Postu – PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
7.00 – Za Parafian.
9.00 – za ++ rodziców Marię i Edwarda Borys, Franciszka Kuszek, brata Mariana, chrzestnych Małgorzatę i Józefa Limańczyk.
11.00 – Do Bożej Op. przez wstaw. NMP KW z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o opiekę, zdrowie i Boże bł. dla Moniki Dziedzic z okazji 90 rocznicy urodzin oraz za + męża Franciszka.
15.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
16.00 – Za + męża Antoniego Janosz w 10 rocznicę śmierci, ++ rodziców Jana i Walerię Antecki, Marcina i Marię Janosz, szwagra Henryka, siostrę Joannę, chrześniaka Stanisława, ++ z rodzin Janosz, Antecki, Sojka, Lukasek i Wojtala.
17.00 – NAUKA STANOWA DLA MĘŻCZYZN
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie oraz nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszona za wst. Św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
III NIEDZIELA Wielkiego Postu02/03
Niedziela 03.03.2024 – III Niedziela Wielkiego Postu
7.00 – intencja wolna
9.00 – Za + Helenę Stępień we wspomnienie urodzinowe.
11.00 – Za Parafian.
15.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
16.00 – Chrzty: Leon Antoni Babicki, Adrianna Maria Rozmus.
Roczki: Leon Moroń
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Poniedziałek 04.03.2024 – Święto św. Kazimierza, królewicza
17.30 – Okazja do Spowiedzi Św.
18.00 – I – Za ++ Małgorzatę i Wilhelma Chwiendacz oraz ++ z rodziny.
– II – Za + Mateusza Noga w pierwszą rocznicę śmierci, ++ rodziców Helenę i Kazimierza oraz ++ dziadków.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Wtorek 05.03.2024
6.30 – Okazja do Spowiedzi Św.
7.00 – I – W intencji dzieci z „Duchowej Adopcji na odległość”.
– II – Za dusze w czyśćcu cierpiące.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Środa 06.03.2024
6.30 – Okazja do Spowiedzi Św.
7.00 – I – Do Bożej Op. przez wstaw. NMP KW z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie i Boże bł. dla ks. prob. i ks. seniora oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii.
– II – Za dusze w czyśćcu cierpiące z ofiar ze skarbonki.
7.30 – Modlitwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
17.30 - Nabożeństwo ekspiacyjne przed Najświętszym Sakramentem za grzechy przeciwko życiu.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Czwartek 07.03.2024
I czwartek miesiąca
17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św. dla młodzieży.
18.00 – I – W intencji młodzieży naszej parafii.
– II – W intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii.
– III – Za + brata Jerzego Sosna we wspomnienie urodzinowe, + ojca Jana i ++ z pokrewieństwa Przewoźnik i Skarboń – msza ofiarowana od siostry z rodziną.
18.45 – Nabożeństwo Eucharystyczne w intencji kapłanów oraz o nowe powołania
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Piątek 08.03.2024
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
16.30 – Okazja do Spowiedzi Św.
17.00 – Droga Krzyżowa.
18.00 – Msza Św. Szkolna – I – Za + Małgorzatę Kuźmińską we wspomnienie urodzinowe.
– II – Za + Renatę Gancarek w 5 rocznicę śmierci.
– III – Za + Jerzego Lukasek – msza ofiarowana od Mirosława Kudłaciak z rodziną
19.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Sobota 09.03.2024
16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
17.00 – Modlitwa Różańcowa w intencji parafii oraz pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
18.00 – I – Za ++ Annę i Alojzego Dziedzic, Jadwigę i Augustyna Pawełko, syna Ludwika oraz ++ dziadków z obu stron.
– II – Za + męża Benedykta Wojciech, ++ rodziców Annę i Antoniego Ligenza, ++ teściów Marię i Jana Wojciech.
– III – Za + Helenę Stępień – msza ofiarowana od rodziny Nycz i Wituś.
Niedziela 10.03.2024 – IV Niedziela Wielkiego Postu - Laetare
7.00 – Za + Józefę Moroń w 30 dniu po śmierci.
9.00 – Do Bożej Op. przez wstaw. NMP KW z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie dla Krystyny Komraus oraz o Boże bł. dla dzieci z rodzinami.
11.00 – Za Parafian.
15.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
16.00 – Za + Jerzego Lukasek – msza ofiarowana od Alicji i Andrzeja Stasiców.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
II NIEDZIELA Wielkiego Postu24/02
Niedziela 25.02.2024 – II Niedziela Wielkiego Postu
7.00 – Za ++ rodziców Emilię i Augustyna Botor, Ludwika Botor, Weronikę i Józefa Lubański oraz ++ z pokrewieństwa.
9.00 – Za + Stanisława Kapustka we wspomnienie urodzinowe – msza ofiarowana od rodziny Błoniarz.
11.00 – Za Parafian.
15.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
16.00 – Za + Jerzego Lukasek – msza ofiarowana od siostry z mężem.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Poniedziałek 26.02.2024
16.30 – 17.00 – Spowiedź Św. dla niedosłyszących i chorych parafian (w salce).
16.30 – Okazja do Spowiedzi Św. dla dzieci i młodzieży (w kościele).
18.00 – I – Do Bożej Op. przez wstaw. NMP KW z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie dla Adama Dutka z okazji kolejnej rocznicy urodzin – msza ofiarowana od rodziców, rodzeństwa oraz za + Elżbietę Faruga we wspomnienie urodzinowe, męża Józefa Faruga.
– II – Za ++ Antoninę i Stefana Dziedzic – msza ofiarowana od wnucząt.
– III – Za + Józefa Moroń – msza ofiarowana od Lidii Mandla i Gertrudy Mandla z rodzinami
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Wtorek 27.02.2024
7.00 – I – Za dusze w czyśćcu cierpiące z ofiar ze skarbonki.
– II – Za + Jerzego Lukasek – msza ofiarowana od kolegi Andrzeja Dyduch.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Środa 28.02.2024
7.00 – I – Za dusze w czyśćcu cierpiące z ofiar ze skarbonki.
– II – Za + Józefę Moroń - od rodziny Wendreński.
7.30 – Modlitwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Czwartek 29.02.2024
16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św. dla dzieci i młodzieży.
18.00 – I – Za + Jerzego Lukasek – msza ofiarowana od Kolegów – Ratowników Górniczych.
– II – Za + Helenę Stępień – msza ofiarowana od Pracowników Kontroli Jakości ZG Brzeszcze.
19.00 – 20.00 - Ze śpiewem kanonów i Psalmów uwielbiać będziemy Zbawiciela, który jest obecny w Najświętszym Sakramencie.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Piątek 01.03.2024
I piątek miesiąca
7.00 - W intencji czcicieli NSPJ.
7.30 – Nabożeństwo do NSPJ.
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
17.00 – Droga Krzyżowa.
18.00 – Msza Św. Szkolna – I – Za + męża Stanisława Wojtala w 10 rocznicę śmierci, córkę Barbarę, mamę Martę Slesiona, teściową Joannę Wojtala, oraz ++ z rodzin Wojtala i Slesiona.
– II – Za + Antoninę Dziedzic w 30 dniu po śmierci
18.30 – Nabożeństwo do NSPJ.
19.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Sobota 02.03.2024
I sobota miesiąca
6.30 - Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
7.00 - Do MB w intencji Jej czcicieli i członków Żywego Różańca.
17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
18.00 – I – Za + ks. prob. Huberta Seweryna.
– II – Za + ojca Franciszka Kuszek w 16 rocznicę śmierci, mamę Marię, brata Eugeniusza, bratową Joannę, szwagra Henryka oraz ++ z pokrewieństwa.
19.00 – Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w duchu wynagrodzenia za zniewagi, obelgi i bluźnierstwa (15 minutowe rozważenie nad tajemnicą Zwiastowania, modlitwa różańcowa, procesja światła i Apel).
Niedziela 03.03.2024 – III Niedziela Wielkiego Postu
7.00 – intencja wolna
9.00 – Za + Helenę Stępień we wspomnienie urodzinowe.
11.00 – Za Parafian.
15.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
16.00 – Chrzty: Leon Antoni Babicki, Adrianna Maria Rozmus.
Roczki: Leon Moroń
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
I NIEDZIELA Wielkiego Postu17/02
Niedziela 18.02.2024 – I Niedziela Wielkiego Postu
7.00 – Za Parafian
9.00 – Za + Helenę Stępień – msza ofiarowana od grupy Accept.
11.00 – W intencji lutowych solenizantów.
15.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
16.00 – Za + mamę Helenę Madeja we wspomnienie urodzinowe, + ojca Konrada, ++ z pokrewieństwa Gwóźdź, Madeja i Polok.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Poniedziałek 19.02.2024
18.00 – I – Za + Feliksa Pluta w 2 rocznicę śmierci oraz + dziadków i teściów
– II – Za + Helenę Stępień – msza ofiarowana od kolegów i koleżanek z rocznika 1955 oraz wszystkich ++ z rocznika.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Wtorek 20.02.2024
7.00 – Za + Józefa Kapica, żonę Annę oraz ++ z pokrewieństwa Kapica i Sosna.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Środa 21.02.2024
7.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące z ofiar ze skarbonki.
7.30 – Modlitwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Czwartek 22.02.2024 – Święto Katedry św. Piotra Apostoła.
18.00 – I – Za + ks. prob. Huberta Seweryna w pamiątkę urodzinową – od Grupy Modlitwy o. Pio.
– II – Za + Leszka Lorek w pierwszą rocznicę śmierci
- III – Za + Franciszka Sosna, Klemensa i Franciszkę Sosna, Tomasza i Martę Urbańczyk oraz ++ z rodzin Sosna, Urbańczyk, Gwóźdź i Kobiór.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Piątek 23.02.2024
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
17.00 Droga Krzyżowa.
18.00 – I – Za Krystynę Sajdok w pierwszą rocznicę śmierci.
– II – Za + Helenę Janosz, jej męża Alfonsa, ++ Franciszka i Rafała Gabryś oraz ++ z rodzin Janosz i Kapica.
19.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Sobota 24.02.2024
8.00 – Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
17.00 – Modlitwa Różańcowa w intencji parafii oraz pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
18.00 – I – Za ++ rodziców Ludwika Lazar, Annę i Jana Mamok, ++ dziadków z obu stron, ++ krewnych z rodzin Lazar, Lasek, Mamok, Germanek oraz + Józefa Szromczyk.
– II – Za ++ Małgorzatę i Elżbietę Sosna, Jana Makosz, chrześniaka Łukasza, Henryka Chrobok, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
– III – Za + Józefę Moroń – msza ofiarowana od rodziny Tomczyk.
Niedziela 25.02.2024 – II Niedziela Wielkiego Postu
7.00 – Za ++ rodziców Emilię i Augustyna Botor, Ludwika Botor, Weronikę i Józefa Lubański oraz ++ z pokrewieństwa.
9.00 – Za + Stanisława Kapustka we wspomnienie urodzinowe – msza ofiarowana od rodziny Błoniarz.
11.00 – Za Parafian.
15.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
16.00 – Za + Jerzego Lukasek – msza ofiarowana od siostry z mężem.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
VI - Niedziela Zwykła10/02
Niedziela 11.02.2024 – VI Niedziela Zwykła
7.00 – Za + Jerzego Lukasek – msza ofiarowana od rodziny Kuszek.
9.00 – Do Bożej Op. przez wstaw. NMP KW z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o opiekę, zdrowie i Boże bł. dla Lidii Mandla i całej rodziny oraz + męża Jana
11.00 – Za Parafian.
15.30 – Nabożeństwo Lourdzkie
16.00 – W intencji osób chorych i seniorów parafii oraz ich opiekunów.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Poniedziałek 12.02.2024
17.00 – Okazja do Spowiedzi Św.
18.00 – I – Za + Wandę Moroń w pierwszą rocznicę śmierci oraz + męża Jana
– II – Za + Stanisława Kapustka – msza ofiarowana od kolegów syna Szymona z oddziału GP-1 – KWK „Ziemowit”.
- III – W intencji Rycerzy św. Jana Pawła II Wielkiego i ich rodzin.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Wtorek 13.02.2024
7.00 – I – Do Bożej Op. przez wstaw. NMP KW z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o opiekę, zdrowie i Boże bł. dla Jerzego Michalskiego.
– II – Za dusze w czyśćcu cierpiące z ofiar ze skarbonki.
17.00 – Okazja do Spowiedzi Św.
18.00 – Zakończenie adoracji.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Środa 14.02.2024 – POPIELEC
7.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące z ofiar ze skarbonki.
7.30 – Modlitwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
16.00 – W intencji Parafian.
18.00 – Za + Helenę Stępień – msza ofiarowana od Dariusza Biegun z rodziną.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Czwartek 15.02.2024
18.00 – I – Za + Pawła Nycz w kolejną rocznicę śmierci.
– II – Za + Weronikę Kapica, męża Ludwika, ++ rodziców Annę i Klemensa Maroszek, ++ z rodziny Maroszek oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
- III – Za + Jerzego Lukasek – msza ofiarowana od kolegów i koleżanek córki Alicji z pracy.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Piątek 16.02.2024
15.00 – W intencji Czcicieli Bożego Miłosierdzia oraz o dar Miłosierdzia dla parafii i całego świata.
17.00 Droga Krzyżowa.
18.00 – I – Za ++ Jadwigę i Klemensa Kapica, syna Wojciecha oraz ++ z rodziny.
– II – Za + Jerzego Lukasek i Kazimierza Odrobińskiego – msza ofiarowana od koleżanek i kolegów z rocznika 1963.
19.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Sobota 17.02.2024
16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
17.00 – Modlitwa Różańcowa w intencji parafii oraz pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
18.00 – I – Za + męża Walentego Bartoń we wspomnienie urodzinowe.
– II – Za + Stanisława Kapustka – msza ofiarowana od brata Eugeniusza z rodziną.
– III – Za + Jerzego Lukasek – msza ofiarowana od sąsiada Andrzeja i Danutę Widuch.
Niedziela 18.02.2024 – I Niedziela Wielkiego Postu
7.00 – Za Parafian
9.00 – Za + Helenę Stępień – msza ofiarowana od grupy Accept.
11.00 – W intencji lutowych solenizantów.
15.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
16.00 – Za + mamę Helenę Madeja we wspomnienie urodzinowe, + ojca Konrada, ++ z pokrewieństwa Gwóźdź, Madeja i Polok.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
V - Niedziela Zwykła03/02
Niedziela 04.02.2024 – V Niedziela Zwykła
7.00 – Za ++ Członków Żywego Różańca.
9.00 – Za Parafian.
11.00 –Do Bożej Op. przez wstaw. NMP KW z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o opiekę, zdrowie i Boże bł. dla Magdaleny i Zbigniewa Faruga.
15.30 – Nieszpory niedzielne.
16.00 – Chrzty: Mikołaj Filip Rozmus; Antoni Walenty Figzał.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Poniedziałek 05.02.2024 – wspomnienie św Agaty, dz. i męcz.
18.00 – I – Za + Stanisława Kapustka – msza ofiarowana od rodziny Bula.
– II – Za + Jerzego Lukasek – msza ofiarowana od rodzin Pustelnik, Gaj, Pastuszka, Kulig.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Wtorek 06.02.2024 – wspomnienie św. Pawła Mika i towarzyszy, męcz.
7.00 – Za ++ rodziców Sylwestra i Marię Watoła, Józefa i Rozalię Krasoń, Leszka Krasoń oraz zmarłych z obu stroń.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Środa 07.02.2024
7.00 – Do Bożej Op. przez wstaw. NMP KW z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o opiekę, zdrowie i Boże bł. dla ks. proboszcza i ks. seniora oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
7.30 – Modlitwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Czwartek 08.02.2024
18.00 – I – Za ++ rodziców Irenę i Kryspina Rutkowskiego oraz + ojca Pawła Nycz.
– II – Za + Helenę Stępień – msza ofiarowana od rodziny Ociepka.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Piątek 09.02.2024
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
18.00 – I – Za + ojca chrzestnego Janusza Łukasek we wspomnienie urodzinowe oraz + żonę Lucynę Łukasek i dusze w czyśćcu cierpiące.
– II – Za ++ rodziców Agnieszkę i Alojzego Nycz, Agnieszkę i Jana Czmajduch, Marię Czmajduch, Cecylię Nycz, Józefa i Weronikę Lubański, Franciszkę i Franciszka Chowaniec.
19.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Sobota 10.02.2024 – wspomnienie św. Scholastyki, dz.
16.00 - Do Bożej Op. przez wstaw. NMP KW z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o opiekę, zdrowie i Boże bł. dla Grzegorza Chwiendacz z okazji 50 rocznicy urodzin.
16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
17.00 – Modlitwa Różańcowa w intencji parafii oraz pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
18.00 – I – Za ++ Józefa Lazar, żonę Antoninę oraz ++ rodziców. – msza ofiarowana od rodziny Furczyk.
– II – Za + Stanisława Kapustka – msza ofiarowana od kierownictwa i kolegów syna Szymona z oddziału GP-1 - KWK „Ziemowit”.
Niedziela 11.02.2024 – VI Niedziela Zwykła
7.00 – Za + Jerzego Lukasek – msza ofiarowana od rodziny Kuszek.
9.00 – Do Bożej Op. przez wstaw. NMP KW z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o opiekę, zdrowie i Boże bł. dla Lidii Mandla i całej rodziny oraz + męża Jana
11.00 – Za Parafian.
15.30 – Nabożeństwo Lourdzkie
16.00 – W intencji osób chorych i seniorów parafii oraz ich opiekunów.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
IV - Niedziela Zwykła27/01
Niedziela 28.01.2024 – IV Niedziela Zwykła
7.00 – Za + Anielę Wawoczny, męża Ryszarda, córkę Felicję i zięcia Ottona oraz ++ z rodzin.
9.00 – Za + Helenę Stępień – msza ofiarowana od sąsiadów
11.00 – Za Parafian oraz styczniowych solenizantów.
15.30 – Nieszpory Kolędowe
16.00 – Za + Jerzego Lukasek – msza ofiarowana od kierownictwa, dozoru i kolegów Działu Wentylacji KWK „Czeczott” i KWK „Piast”.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie oraz za naszą Ojczyznę.
Poniedziałek 29.01.2024
16.30 – 17.00 – Spowiedź Św. dla niedosłyszących i chorych parafian (w salce).
17.00 – Okazja do Spowiedzi Św. dla dzieci i młodzieży (w kościele).
18.00 – Za + Annę Czuwaj w pierwszą rocznicę śmierci.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie oraz za naszą Ojczyznę.
Wtorek 30.01.2024
7.00 – W intencji uczestników Parafialnego Kuligu do Istebnej.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie oraz za naszą Ojczyznę.
Środa 31.01.2024 – wspomnienie św. Jana Bosko, prezb.
7.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące z ofiar ze skarbonki.
7.30 – Modlitwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie oraz za naszą Ojczyznę.
Czwartek 01.02.2024
I czwartek miesiąca
16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
18.00 – I – W intencji Młodzieży Parafii.
– II – W intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii.
18.30 - Nabożeństwo Eucharystyczne w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie oraz za naszą Ojczyznę.
Piątek 02.02.2024 – Święto Ofiarowania Pańskiego.
I piątek miesiąca
7.00 – W intencji czcicieli NSPJ i Matki Bożej.
7.30 – Nabożeństwo do NSPJ.
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
16.00 – W intencji ks. Bogdana.
16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
18.00 – W intencji dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. oraz ich rodziny.
18.30 – Nabożeństwo do NSPJ.
19.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie oraz za naszą Ojczyznę.
Sobota 03.02.2024 – wspomnienie św. Błażeja, bpa i męcz.
I sobota miesiąca
6.30 - Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
7.00 - Do MB w intencji Jej czcicieli i członków Żywego Różańca.
17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
18.00 – I – Za + rodziców Magdalenę i Pawła Peter we wspomnienie urodzinowe mamy oraz za + ojca Pawła Nycz.
– II – Za + Jerzego Lukasek - msza ofiarowana od Firmy A.K. Trans z Grzawy.
19.00 – Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w duchu wynagrodzenia za zniewagi, obelgi i bluźnierstwa (15 minutowe rozważenie nad tajemnicą Ukoronowania NMP, modlitwa różańcowa, procesja światła i Apel).
Niedziela 04.02.2024 – V Niedziela Zwykła
7.00 – Za ++ Członków Żywego Różańca.
9.00 – Za Parafian.
11.00 –Do Bożej Op. przez wstaw. NMP KW z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o opiekę, zdrowie i Boże bł. dla Magdaleny i Zbigniewa Faruga.
15.30 – Nieszpory niedzielne.
16.00 – Chrzty: Mikołaj Filip Rozmus; Antoni Walenty Figzał.
Roczki:
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie oraz za naszą Ojczyznę.
III - Niedziela Zwykła20/01
Niedziela 21.01.2024 – III Niedziela Zwykła
7.00 – Za Parafian
9.00 – Za + Piotra Jędrzejko – Komandora Diecezji Bielsko-Żywieckiej – msza ofiarowana od Rycerzy z Komandorii Archidiecezji Katowickiej.
11.00 – Za ++ rodziców Walentego i Zofię Szeląg, ++ braci Aleksandra i Adama Szeląg, ++ z rodzin Szeląg i Cymerman.
15.30 – Nieszpory Kolędowe
16.00 – Do Bożej Op. przez wstaw. NMP KW z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże bł. dla Kazimierza Ociepka w 70 rocznicę urodzin.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Poniedziałek 22.01.2024
18.00 – I – Za ++ Franciszka i Krystynę Malcher, zięcia Stanisława Komraus
– II – Za + Stanisława Walusiak – msza ofiarowana od sąsiadów.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Wtorek 23.01.2024
7.00 – Za + Stanisława Kapustka.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Środa 24.01.2024 – wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dK
7.00 – I – Za dusze w czyśćcu cierpiące z ofiar ze skarbonki.
– II – Za + mamę Marię Skarboń we wspomnienie urodzinowe, męża Jana, ++ Małgorzatę, Teresę, Jadwigę i Agnieszkę, ++ Jana i Annę Mośka, synów Teofila, Alojzego i Józefa.
7.30 – Modlitwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Czwartek 25.01.2024 – Święto nawrócenia św. Pawła, Apostoła
18.00 – I – Za + Annę Chromik – msza ofiarowana od siostry Marii z rodziną.
– II – Za + Jerzego Lukasek w 30 dniu po śmierci.
19.00 – 20.00 - Ze śpiewem kanonów i Psalmów uwielbiać będziemy Zbawiciela, który jest obecny w Najświętszym Sakramencie.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Piątek 26.01.2024 - wspomnienie biskupów Tymoteusza i Tytusa
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
18.00 – Msza Św. Szkolna – I – Za ++ rodziców Krystynę i Joachima Pławecki, Ludwika Lazar, ++ dziadków oraz ++ z rodzin Lazar, Lasek, Pławecki, Stroka.
– II – Za + Helenę Stępień w 30 dniu po śmierci.
19.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
Sobota 27.01.2024
8.00 – Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
15.00 – Do Bożej Op. przez wstaw. NMP KW z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o opiekę, zdrowie i dary Ducha Św. dla Tobiasza Dymek z okazji 18 urodzin oraz o Boże bł. dla całej rodziny i chrzestnych.
16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi Św.
17.00 – Modlitwa Różańcowa w intencji parafii oraz pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
18.00 – I – Za + Franciszka Wojciech w 11 rocznicę śmierci, jego rodziców, 2 braci, szwagra, ++ Pawła i Franciszkę Mandla, 2 córki, 6 synów, 3 synowe, 3 zięciów.
– II – Za ++ Annę i Alojzego Lubański, ++ rodziców, rodzeństwo i synowe.
Niedziela 28.01.2024 – IV Niedziela Zwykła
7.00 – Za + Anielę Wawoczny, męża Ryszarda, córkę Felicję i zięcia Ottona oraz ++ z rodzin.
9.00 – Za + Helenę Stępień – msza ofiarowana od sąsiadów
11.00 – Za Parafian
15.30 – Nieszpory Kolędowe
16.00 – Za + Jerzego Lukasek – msza ofiarowana od kierownictwa, dozoru i kolegów Działu Wentylacji KWK „Czeczott” i KWK „Piast”.
20.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.