Parafia Rzymskokatolicka
NMP Królowej Wszechświata
we Frydku - Gilowicach

Parafialna strona demonstracyjna w Katowicach

Ogłoszenia parafialne

Aktualne ogłoszenia

Intencje mszalne

Najnowsze intencje

E-Cmentarz

Wyszukaj groby na naszym cmentarzu

Aktualności z Archidiecezji Katowickiej

Liturgia

Aktualności

Wiadomości

Ośrodek Profilaktyczno-Szkoleniowy im. ks. Franciszka Blachnickiego w Katowicach zaprasza na rekolekcje
13/08

Rekolekcje - EMAUS
13/08

MODLITWA w intencji Górników - katastrofa w Kopalni Pniówek
20/04

Film - Tyle radości
10/04

Na zamówienie TVP Historia powstał film „Tyle radości' przedstawiający życie i działalność bp. Czesława Domina, katowickiego biskupa pomocniczego (w latach 1970-1992), a następnie ordynariusza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej (w latach 1992-1996).

Autorką i reżyserką dokumentu jest Dagmara Drzazga (znana z filmu Bez jednego drzewa las lasem zostanie' o bł. ks. Janie Masze), która wspólnie z ekipą filmową TVP Katowice przez wiele miesięcy podążała śladami pochodzącego z Michałkowic bp. Czesława - pełnego wiary Pasterza, zaangażowanego w działalność charytatywną Kościoła i pomoc najbardziej potrzebującym.

 

Film „Tyle radości' będzie można zobaczyć 14 kwietnia (Wielki Czwartek) o godz. 20:00 na kanale TVP Historia, a także 18 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny) o godz. 19:10 a antenie TVP3 Katowice.

 

Informacja o spowiedzi i liturgii bizantyjskiej w języku ukraińskim
12/03

 

Od roku 2018 posługuje w naszej archidiecezji kapłan greckokatolicki z Ukrainy ks. Wołodymir Łytwyniw (Отець ВОЛОДИМИР ЛИТВИНІВ). Służy przede wszystkim wiernym przybywającym do naszej archidiecezji z Ukrainy. Otrzymał niedawno zezwolenie ze Stolicy Apostolskiej na sprawowanie sakramentów także w rycie rzymskokatolickim. Dzięki niemu będzie mógł posługiwać także wśród wiernych naszej archidiecezji.

 

 

Spowiedź święta w języku ukraińskim w naszej katedrze w każdy piątek od godz. 11. 00 do 13. 00.

 

Liturgia bizantyńska sprawowana jest przez ks. Wołodymira:

- w Tychach w kościele św. Krzysztofa w każdą niedzielę o godz. 13. 00

- w Sosnowcu w kościele św. Jacka w każdą niedzielę o godz. 15. 00

- w Gliwicach w kaplicy NSPJ Sióstr Boromeuszek w każdą niedzielę o godz. 10:30.

 

Szczegółowe informacje na stronie:

https://www.cerkiew.net.pl/parafie-i-dekanaty/dekanat-katowicki/

 

Informacja Urzędu Gminy Miedźna dotycząca przyjmowania uchodźców wojennych z Ukrainy
07/03

PACZKA DLA UKRAINY
05/03

PACZKA DLA UKRAINY

 

Ruszyła akcja Paczka dla Ukrainy w odpowiedzi na inwazję Rosji na Ukrainę. Skala kryzysu humanitarnego rośnie z każdą minutą. Brakuje żywności, środków higienicznych, opatrunków. Kobiety z dziećmi czekające wiele godzin w kolejce do przejścia granicznego, nie mają co dać dzieciom do jedzenia. Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki przez polskie rodziny, wspólnoty parafialne dla rodzin na Ukrainie, bądź przekazywane na miejscu uchodźcom z Ukrainy, którzy nie posiadają środków do życia.

 

Paczkę należy przygotować według konkretnej listy 34 produktów, która jest dostępna w na stronie diecezjalnej Caritas w aktualnościach  https://katowice.caritas.pl  oraz w informacjach parafialnych. Prosimy o zakupienie wyłącznie wskazanych produktów, umieszczenie ich w kartonowym pudle o wymiarach: szerokość 53 cm x głębokość 40 cm x wysokość 26 cm (dopuszczamy inne rozmiary, zbliżone do podanych). Masa paczki powinna wynosić max. 16-18 kg. Caritas Polska prosi, by do tej listy dołożyć środki przeciwbólowe typu IBUPROM, APAP. Do paczki wkładamy również list napisany po ukraińsku, którego treść jest również do pobrania ze strony internetowej Caritas. Kartony powinny być wytrzymałe i zamykane od góry. Prosimy o niezaklejanie zamknięcia. Gotowe kartony przekazujemy do parafii we wskazane przez księdza proboszcza miejsce. Prosimy, aby wśród parafian znaleźli się wolontariusze, którzy własnym transportem przewiozą zebrane paczki do najbliższego ośrodka naszej diecezjalnej Caritas. W tej sprawie prosimy kontaktować się z kancelarią parafialną pod numerem 663 740 324.

 

Paczki składamy w salce parafialnej!

 


Proponowane produkty do paczki


List do paczki

 

TŁUMACZENIE POLSKIE

 

Drodzy ukraińscy Przyjaciele,

przekazujemy Wam wyrazy solidarności i najpilniejszą pomoc.

Wiemy, że przeżywacie dramatyczne chwile.

W tych dniach skupiamy na Was swoje myśli, modlitwy i działania.

Życzymy Wam, abyście byli bezpieczni i mogli jak najszybciej wrócić wraz z Waszymi najbliższymi do normalnego życia.

Możecie liczyć na nasze wsparcie!

 

Caritas w Polsce

 

 

ZAKON RYCERZY JANA PAWŁA II
12/02

Podstawowym celem Zakonu Rycerzy Jana Pawła II jest formacja katolickich mężczyzn świeckich na wzór Jana Pawła II (Karola Wojtyły), który niejednokrotnie swoim życiem dawał świadectwo męskości i świętości, pokazując, że te dwie wartości można połączyć na większą chwałę Bożą! Ten zasadniczy cel Rycerze Jana Pawła II chcą realizować poprzez zaangażowanie w takie rodzaje aktywności jak:

 

      1. dążenie do świętości swoich członków,

 1. obrona wartości chrześcijańskich, w tym rodziny, życia (od poczęcia do naturalnej śmierci),
 2. dbanie o rozwój patriotyzmu i miłości ojczyzny,
 3. promocja nauczania Jana Pawła II,
 4. promowanie katolickiej duchowości świeckich,
 5. wzajemna pomoc bratnia,
 6. wspieranie duchowieństwa (w każdej dziedzinie życia),
 7. promocja duchowości mężczyzny,
 8. wspieranie chrześcijan.

 

Rycerze Zakonu Rycerzy Jana Pawła II chcą realizować te cele poprzez zaangażowanie i aktywność w dziele nowej ewangelizacji czerpiąc z przykładu Jana Pawła II i dążąc  do upowszechniania treści i form Jego nauczania.

 

Dlatego też podejmując trudu dążenia do świętości - zwłaszcza w wymiarze życia dnia codziennego - Bracia Zakonu Rycerzy Jana Pawła II będą dążyć do:

 

 1. umacniania wiary i rozwijania katolickiej duchowości osób świeckich w tym zwłaszcza duchowości męskiej
 2. rozwijania wrażliwości i dzieł miłosierdzia w tym w szczególności w zakresie godności i pełnej ochrony życia ludzkiego
 3. rozwijania wzajemnej pomocy bratniej Rycerzy,
 4. wspierania duchowieństwa w każdej dziedzinie ich kapłańskiej posługi,
 5. dbania o rozwój patriotyzmu i miłości ojczyzny.

 

Zakon Rycerzy Świętego Jana Pawła II Wielkiego jako stowarzyszenie świeckich mężczyzn, w sposób szczególny wspiera realizację powołania do Ojcostwa.

Dlatego życie w sakramentalnym związku małżeńskim i związane z nim obowiązki są dla Brata Rycerza szczególnym i podstawowym zobowiązaniem, którego celem jest pomoc małżonkom w dążeniu do świętości.

 

Brat Rycerz w związku małżeńskim powinien zatem szczególnie pamiętać o swoich najważniejszych obowiązkach męża oraz ojca rodziny. Dlatego Bracia Rycerze w sposób szczególny czyny miłosierdzia zwracają ku swoim członkom i ich rodzinom. W dalszej kolejności akty miłosierdzia kierowane są na członków własnej Parafii oraz Diecezji. Zakon w sposób szczególny włącza się w pomoc ludziom potrzebującym otaczając ich modlitwą oraz starając się im pomagać również materialnie.

 

www.rycerzejp2.org)

Pielgrzymka do Medjugorie
11/02

Zapraszamy młodzież na Pielgrzymkę do Medjugorie - FESTWIWAL MŁODYCH

Zapisy u Pani Anny Madeja tel. 510 117 692

 

Program Pielgrzymki do MEDJUGORIE

Wakacyjne turnusy Tatry po męsku
11/02

 

Zapisy na wakacyjne turnusy „Tatry po męsku” dla mężczyzn, ojców z synami i ojców z córkami rozpoczną się 1 marca o godz. 18 

na stronie: https://tatrypomesku.pl.

 

 

 

Linki

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia NMP Królowej Wszechświata we Frydku, siedziba: Frydek, plac Jana Pawła II nr 1.